Vysušování – sanace a izolace vlhkého zdiva, sanace betonu a železobetonových konstrukcí, injektáže, sanační omítky a další sanační práce.
Cenová poptávka: vyžádejte si nabídku zdarmaReference: prohlédněte si naši práciPodrobnější informace teprve připravujeme. Pokud potřebujete poradit s vaším projektem či zpracovat cenovou nabídku, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi s vámi vše probereme.
Podřezávání vlhkého zdiva a zarážení nerezových plechů do ložné spáry zdiva s doživotní zárukou proti působení zemní vlhkosti.
Malířské přípravky na bázi hlinky nebo kaolinu zanášejí do interiéru hygroskopický prvek, který reaguje jak s vlhkostí zdiva, tak s vlhkostí okolního vzduchu. Naprosto nevhodné jsou latexové malby a linkrustace obyčejná i polyvinilacetátová. Velmi vysoký difúzní odpor těchto materiálů zcela zamezí prostupu vodních par do okolí a vlhkost ve zdivu postupuje nahoru.
Sanační omítka má vysokou hydrofóbnost vykazující kapilární inaktivitu, malý difúzní odpor pro vodní páry a nízkou tepelně izolační vodivost, velký tepelný odpor, a tak bude i kondenzace vodních par ve zdivu omezena, protože zdivo nemůže tak rychle reagovat na snížení teploty okolí. Následkem toho nemůže teplota zdiva klesnout pod rosný bod. Odpařovací zóna z povrchu omítky se umísťuje hlouběji do zdiva a ke krystalizaci solí na povrchu omítky nedochází. Při zpomalení migrace solí na povrch omítky se také redukuje hygroskopická vlhkost, a tak je stěna opticky i tepelně stále suchá, ačkoli zdivo vždy obsahuje určité množství vlhkosti a určitý obsah solí. Sanační omítka je nehořlavá, mrazuvzdorná, odolná proti rozdílným teplotám na venkovní sluneční straně s antibakteriálními účinky.
FAKTORY ZPŮSOBUJÍCÍ VNIKÁNÍ VLHKOSTI DO STAVEBNÍCH KONSTRUKCÍ
- Déšť a sníh
- Stříkající voda (posypová sůl)
- Kondenzace vlhkosti
- Škodlivé soli
- Hydrostatická vlhkost
- Vadná zdravotně – technická domovní instalace
- Vzlínající zemní vlhkost
Doporučujeme předem provést stavebně technický průzkum.
Funkční sanace vlhkého suterénu každého objektu vždy vyžaduje provedení podrobného průzkumu a na základě výsledků průzkumu vypracování projektu sanačních opatření. Průzkum se mimo jiné musí zaměřit na hydrogeologické poměry okolí stavby včetně informací o propustnosti podloží a výskytu nepropustných vrstev v zásypech, zjištění vlhkosti a salinity zdiva, zjištění složení zdiva a tvaru ložných spár, zjištění polohy kanalizace a možností napojení drenáže do kanalizace, zjištění výskytu starých konstrukcí, které mohou k objektu přivádět vodu atd.